Fizminutka o dunno, muzikál str. Zhrnutie lekcie „začarovaný dunno“

Téma: „Milé stretnutie s Dunnom“

Cieľ:

1. Vytváranie emočne pohodlného vzdelávacieho prostredia pre úspešné formovanie a rozvoj vzdelávacích a sociálnych zručností študentov.

2. Podporovať formovanie kognitívnych aktivít mladších študentov.

Úlohy:

1. Rozvoj kognitívnych schopností a schopností detí potrebných pre úspešné učenie sa na základnej škole.

2. Vykonajte korekciu kognitívnej sféry

Výbava :: čistý list papiera, ceruzka

ÚVODNÁ ČASŤ

Teraz s vami budeme mať veľmi zaujímavú lekciu, ale neprišiel som sám, ale s priateľom. Všetci ho veľmi dobre poznáte. Prečítam ti hádanku a uhádneš:

Hádanky o Dunne

Klobúk je modrý

Žlté nohavice

V meste Flowers -

Hlavný chvastún

Snažil sa rýmovať

Táto krátka

Len teraz nie

Skutočný básnik.

Veľa dobrodružstiev

Stalo sa mu to

Ale stojí za to priznať

Tento chlapec je roztomilý.

Kto je to? Hádaj!

To dieťa sa volá ... Dunno

Cvičenie „Zoznámenie sa“

Cieľ:rozvíjať sluchovú pamäť a pozornosť.

Priebeh hodiny:

- Teraz ho teda spoznajme tiež. Každý z vás povie svoje meno a meno svojho suseda atď. Ukázalo sa, že had. Keď každý povie, Dunno bude s každým oboznámený.

Výborne, ale Dunno neprišiel s prázdnymi rukami, ale s rôznymi zaujímavými úlohami pre vás . Zistite, koľko obálok. Sú očíslované. Poďme ich spočítať. Začnime prvou úlohou.

HLAVNÁ ČASŤ

cieľ : rozvíjať logické myslenie, jemnú motoriku.

Potrebné materiály a vizuálne pomôcky: karta s úlohou, farebné ceruzky.

Úloha: vybudovať logický reťazec

Akí ste dobrí chlapi, podarilo sa vám to. Teraz otvoríme druhú obálku. Zaujímalo by ma, čo tam Dunno varil.

Máte radi tajomstvá? Dunno teda miluje a pripravil veľmi zaujímavú úlohu.

Cvičenie „Nájdite tajné slovo“

cieľ : Rozvíjajte prepínateľnosť, koncentráciu.

Priebeh hodiny:

Tu je riadok písmen. Je to očíslované. Každé písmeno zodpovedá svojmu číslu. Potrebuješ

Výborne. Odviedli veľmi dobrú prácu. Musíme si trochu oddýchnuť.

FIZKULTMINUTKA: „Dunno“

Náš Dunno sa natiahol.

Ruky v bokoch a sklonené.

Vstal, sadol si a znova vstal.

Ľahko som vstal na prsty.

A ticho si sadol za svoj stôl.

Na tabuli máme obálku číslo 3 . Pozrime sa, čo sa tam skrýva.

Cvičenie „Verím - neverím.“

Cieľ: rozvíjať myslenie, schopnosť uvažovať a robiť nezávislé rozhodnutia.

Priebeh hodiny:

„Všetci ľudia spia.“

„Všetky jablká sú sladké.“

„Dážď je studený a teplý.“

„Všetky zvieratá idú do zimného spánku.“

„V lete nosíme kožuchy.“

„Sneh sa vyskytuje iba v zime.“

„Slony môžu lietať.“

„Vodné melóny rastú na stromoch.“

„Lode plávajú na vode.“

„V zime je vždy zamračené.“

„Slnko svieti iba ráno a večer.“

„Žiadny človek nemôže žiť bez vody.“

Výborne! Úlohu ste splnili tak rýchlo. Uvidíme ďalšiu obálku?

Povedz mi, pamätáš si, kým sa chcel stať Dunno? Podarilo sa mu to?

Cvičenie „Dunno - umelec“

Cieľ: rozvíjať vizuálne vnímanie a pozornosť .

Priebeh hodiny : distribuujem študentom obrázky, ktoré nie sú doplnené. Je potrebné zistiť, že Dunno nedokončil kreslenie.

Dunno nám teda poslal svoju robotu. Skúsme prísť na to, čo nedokončil?

Akí ste dobrí chlapi. Dunno je veľmi rád, že všetky úlohy boli splnené. Teraz sa aj on naučí a stane sa rovnako múdrym ako vy. A poďme urobiť darček Dunnovi? Bude veľmi potešený. A bude mať spomienku na naše stretnutie.

Cvičenie „Vytvorte príbeh z obrázka“

Cieľ:Rozvíjajte fantáziu, myslenie, reč.

Priebeh hodiny:Študenti sú rozdelení do 2 tímov po 4 ľudí. Je vybraný kapitán. Obrázky sú distribuované. Tím musí prísť s príbehom a musí to povedať kapitán.

Cvičenie „Darček pre Dunno“

Cieľ: rozvoj koncentrácie, stabilita, prepínateľnosť pozornosti, náhodnosť úlohy.

Inštrukcie: Pozri sa na obrázok. Je to celé očíslované. Každé číslo je farbou. Farba podľa návrhu v zadaní.

Odraz:- Čo sa ti dnes najviac páčilo, bolo to zaujímavé? (žltá guľa v kruhu)

- Čo bolo ťažké, nepáčilo sa vám to? (modrá guľa v kruhu)

Psychológ... - Výborne! Odviedli ste veľmi dobrú prácu. Dunno je veľmi potešený a je vám veľmi vďačný. Usmievam sa na vás a vy sa usmievate na seba a myslíte si, aké dobré je, že sme dnes boli spolu! Prajem vám dobrú náladu a úctu jeden k druhému! A teraz, poďme za ruky, usmejme sa na seba a povedzme: „Zbohom!“

ŠTÁTNY KAZENNOE VŠEOBECNÉ VZDELÁVANIE

ZARIADENIE ŠPECIÁLNEJ (NÁPRAVNEJ) STREDISKOVEJ ŠKOLY KRASNODARSKEJ REGIÓNU ST-TSA NIKOLAEVSKAYA

Psychológ

Kulikova Galina Vitalievna

Októbra 2017

Stiahnuť ▼:

Náhľad:

Ak chcete použiť ukážku, vytvorte si účet Google (účet) a prihláste sa doň:

Účel súťaže:
Stimulácia rozvoja intelektuálneho potenciálu osobnosti starších predškolských detí

Ciele súťaže:
1. Prispievanie k upevňovaniu existujúcich vedomostí v hre, komunikácii;
2. Udržiavanie záujmu o intelektuálnu činnosť, chuť hrať hry s matematickým, logickým a umeleckým obsahom;
3. Podpora záujmu o intelektuálnu činnosť, prejav vytrvalosti, vynaliezavosť, cieľavedomosť, vynaliezavosť, vzájomná pomoc;
4. Rozvoj komunikačných vlastností osobnosti dieťaťa, zmysel pre kamarátstvo, súťaživý duch.
5. Rozvoj tvorivého potenciálu a motivácie profesijného sebarozvoja učiteľov pracujúcich s deťmi, profesionálna komunikácia, otvorenosť vzdelávacieho systému. Na hudbu (Hymna Dunna z filmu Dunno a jeho priatelia od M. Minkova, Yu. Entin) vstupujú účastníci súťaže do sály
Psychológ:
Dobré ráno milí hostia! V predvečer 12. apríla svet oslavuje Deň kozmonautiky. Viete, kto bol prvý astronaut? Yu.A. Gagarin uskutočnil let do vesmíru na kozmickej lodi Vostok:
V kozmickej rakete
Volal „východ“
Je prvý na planéte
Dokázal som vystúpiť na hviezdy.
Spieva o tom piesne
Jarné kvapky:
Bude navždy spolu
Gagarin a apríl.

Takže dnes je naša súťaž osvetlená Dňom kozmonautiky. Toto je oslava inteligencie a vynaliezavosti, vynaliezavosti a vynaliezavosti a samozrejme priateľstva.
Dnes sa v tejto hale zhromaždili najinteligentnejšie, najnadanejšie a najerudovanejšie deti. Pozdravme spolu hrdinov našej dovolenky - účastníkov súťaže „Chytrý a chytrý“. Súťaže sa zúčastňujú 4 tímy: „Luboznayki“ a „Pochemuchki“.

Zdravím tím Lyuboznayki
"Ak chceš vedieť veľa,
Musíte veľa čítať.
Zdravím tím „Prečo veľa“:
Prečo je to len trieda
Vyhrajte, vyskúšajte nás!
Tím „Know-it-alls“
Vedieť všetko! Vpred!
Čaká na vás veľa dobrého!
Tím „Chytrý“
Sme tím kdekoľvek!
Veľa šťastia nás vždy čaká!
Dnes sa chystáme vycestovať do vesmíru!

Na pieseň (v tráve sedel kobylka z karikatúry „Dobrodružstvá Dunna a jeho priateľov“) sa Dunno vrhne do hudobnej sály.

Neviem: Ahoj! Chystáte sa vycestovať?
Psychológ: Ahoj Dunno. A odchádzame do vesmíru!
Neviem: Wow! Môžem ísť aj s tebou? Už som preletel na Mesiac a cestu tam poznám!
Psychológ: Chalani, poďme s Dunnom? Nech nám ukáže cestu? Máme však pravidlá:
Rešpektujte názor všetkých.
Striedavo hovorte.
Počuť povel dospelého.
Každý sa otočí ku mne a usmeje sa na seba,
Pozývam všetky deti, aby sa čoskoro dostali na cestu!
Čakajú vás výzvy - zaujímavé úlohy!

Neviem: A čo si vezmeme na cestu?
Psychológ: Teraz sa opýtame detí.

1 úloha „Pokračovať v riadku“: Začnem hovoriť slová a vy, chlapci, pokračujte v rade na tom, na čom môžete cestovať ... na motorke, mopede, v autobuse ...
Neviem: Ako sa to všetko dá nazvať jedným slovom, chlapci? (doprava)
Neviem: A tiež poznám transport, ktorým idú do vesmíru, to je Raketa.
Psychológ: Naša raketa dopadne na cestu, ak pomenujeme slová danými písmenami

2 úloha „Pomenujte slovo s písmenom„ R, A, M, K “:
Zaznie zvukový záznam, deti urobia kruh a zastavia sa pri stoloch.

Psychológ: Žiadam účastníkov, aby si sadli na svoje pracoviská.
Luntik sa zjavuje hudbou

Luntik: Som rád, že vás môžem privítať na Mesiaci
Páči sa vám hádať hádanky? Potom počúvajte:
1. Vyzerá to ako koleso
A tiež s písmenom O.
Valí sa po ceste
A skrýva sa v harmančeku.
Jeho nálada nie je vôbec v pohode.
Uhádli ste? Toto je (kruh)


Luntik: Hory sú ako on.
Je to podobné ako s detskou šmykľavkou.
A tiež na streche domu
Je to veľmi podobné.
Čo som sa čudoval? Trojuholník je ten, priatelia.

Luntik: Nie som ovál a nie kruh,
Trojuholník nie je priateľ.
Som brat obdĺžnika
A volám sa ... štvorec.

Tieto postavy sa preháňajú mestom,
Deti sa prepravujú do materských škôl a škôl.
Idú autobusy, trolejbusy, električky.
Dávajte pozor na cestu, nezívajte!
Domy vyzerajú ako tento obrázok.
O čom píšem? Odpoveď, priatelia!
(obdĺžnik)

Psychológ:
Stretávame ich všade -
Na súši aj na vode.
V nebi aj v podzemí.
Potrebujeme ich s vami.
Zavoláme im,
Obklopený hľadaním.
Trojuholník, kruh, štvorec,
Všetci sú s týmito figúrkami spokojní.
Môžeme ich s vami rozlíšiť.
Nemôžeme bez nich žiť.

3 úloha „Spojte objekt s geometrickým obrazcom“(kolektívne)
Pozerajte sa pozorne na obrázky a spojte každý objekt s tvarom, ako vyzerá.

Vesmírna fyzická príprava z Dunna
Sedíme na rakete (čupíme)
Dajte si na hlavu prilbu (okrúhle ruky nad hlavou)
Štart! A letíme do vesmíru (ideme hore)
Stúpame s nulovou gravitáciou (švihom z nohy na nohu)
Cesta zmapovaná na planétu (ruky vpred)
Vlna po kométe (vlna)
Potiahnite páčku (vytiahnite ruky)
Smerujeme k konštelácii RAK
Pozreli sme sa cez ďalekohľad (okrúhle päste pred našimi očami)
Stlačili sme tlačidlo „Stop!“ (stlačte palcami na imaginárnom tlačidle)
Rozmiestnili sme raketu (otočíme sa)
Ako obyčajný koč a pokračoval v lete (hojdáme sa z nohy na nohu)
Vesmír nás volá! (mávneme rukou).

Psychológ:
Matematika - prírodovedné predmety - môžu byť ťažké!
Matematika - prírodoveda - to skutočne potrebujeme!
Človek napokon nemôže kráčať ani krok bez počítania a bez problémov na ceste ...

4 úloha „Spočítaj objekt“
Pozerajte sa pozorne na obrázky a zakrúžkujte počet položiek podľa obrázka na obrázku.

Luntik: A všetkých pozývam hrať! Hra „Muchy - nelieta“
Ak poviem slovo, ktoré letí, zdvihneš ruky. Čo nelieta, tlieskaj rukami. Ale buď veľmi opatrný, pretože ťa zmiasť.
- Lietadlo letí? ... Muchy.
- Letí mesiac rover? ... nelieta
- Letí astronaut? ... Muchy.
- Letí satelit? ... Muchy.
- Letí hviezda? ... nelieta.
- Letí vrtuľník? ... Muchy.
- Letí raketa? ... Muchy.

Neviem: Akí pozorní chlapi!
Psychológ: A teraz naši chlapci odchádzajú do vesmíru
Posádka je pripravená letieť
Pozor! Pozor!
Poďme lietať!

5 úloha „Labyrint“
Pozorne si pozrite výkresy a pomôžte rakete nájsť si cestu na planétu
Nakreslite značku pozdĺž vybranej cesty. Úloha je daná 2 minúty.

Neviem: Zatiaľ čo naši účastníci dokončujú úlohu, hra je pre fanúšikov: hádajte, nezívajte, odpovedajte svorne!

Ak sa chcete stať astronautom, musíte urobiť veľa ...
Deti: Vedieť.
Akákoľvek vesmírna trasa
Otvorené pre tých, ktorí milujú ...
Deti: Pôrod.
Čakajú nás rýchle rakety
Pre lety do ..
Deti: Planéty.
Najpriateľskejší bude náš
Náš veselý ...
Deti: Posádka.
Ak chceme ísť do vesmíru
Takže skoro ...
Deti:Poďme lietať.
Len hviezdy sú viditeľné lepšie
Obloha je plná ...
Deti: Mesiac.
Hlavné pravidlo, ktoré máme
Vykonajte ľubovoľné
Deti: Objednať.
Iba priateľská vesmírna loď
Môže vziať so sebou
DetiZa letu.

Psychológ: Na miesenie prstov sa s nimi musíte trochu pohrať!

Prstová gymnastika "Kozmonaut"
Na tmavej oblohe svietia hviezdy. Stlačte, uvoľnite päste.
Astronaut letí v rakete. Dlane sú spojené pod ostrým uhlom.
Denné a nočné muchy
A pozerá sa dole na Zem. Ukazovák a palec tvoria „okuliare“ v blízkosti očí.
Vidí polia zhora, ohýbajte jeden prst po druhom.
Hory, rieky a moria.
Vidí celú zemeguľu zeme,
Glóbus Zeme je náš domov. Dlane predstavujú glóbus

Psychológ: Výborne chlapci! Máte prsty miesené?
Je tu pre vás ďalšia hádanka:
Cez vesmírne zápchy
Okolo hviezd a iných telies.
Je v lietajúcej krabici
Letel som k tvojej konkurencii!
Tu v krásnej, svetlej miestnosti
Stále si volal priateľov
Hádaj čoskoro, pozemšťan -
Je to mimozemšťan!

6 úloha „Spojte mimozemšťana s tieňom“
Pozorne sa pozrite na obrázky a spojte mimozemšťana s jeho tieňom čiarou.

Luntik: Akí inteligentní a zábavní chlapci, navrhujem, aby ste mi pomohli zbierať hviezdy.
Hra „Kto nazbiera viac hviezd“
Luntik rozhadzuje viacfarebné hviezdy a deti na hudbu zbierajú ich do rôznych košov a triedia ich podľa farieb.

Psychológ: Hviezdy sa zhromaždili a teraz môžete tancovať!
Hudobný flash mob „Na obrovskej oblohe je hviezda neviditeľných 6 hviezd“

Psychológ: Naša hra teda skončila. Skúšali ste, odpovedali ste a občas ste sa aj hádali. A získali sme veľmi, veľmi dobrých priateľov pre zaujímavú hru.
A samozrejme tvoje priateľstvo zvíťazilo!
Udeľovanie medailí.

Abdrashitova Farida Mansurovna,

MBDOU škôlka "Snehová vločka"

osada Nizhnesortymskiy, oblasť Surgut

Obsah softvéru:

Cvičenie s výraznou výslovnosťou jazykovedcov, tempo reči a sila hlasu, tvorte vety so slovami „škola“, „jar“.

Posilnite správnu výslovnosť zvukov.

Pokračujte vo výučbe riešenia logických problémov na základe vizuálne vnímaných informácií.

Cvičenie v priamom smere, vzad, v poradí za 10, porovnajte susedné čísla.

Ak chcete upevniť chápanie pomeru „viac - menej“, „viac - menej o ...“, schopnosť zvyšovať a znižovať každé číslo o jedno, rozdeliť na základe jasnosti celé na časti, zvládnuť najjednoduchšie aritmetické operácie.

Prehĺbiť vedomosti detí o zložení počtu dvoch menších čísel, rozvíjať pochopenie, že čím väčšie číslo, tým viac variantov rozšírenia.

Cvičenie v schopnosti korelovať počet objektov s číslom.

Posilniť chápanie geometrických tvarov deťmi.

Rozvíjajte schopnosť komunikovať s rovesníkmi, logické myslenie, pamäť, pozornosť, reč.

Podporujte chuť študovať, priateľské vzťahy.

Prípravné práce:

Učenie sa básní o jari, práca s látkou, čítanie rozprávok.

Materiál: Bábika - Dunno, ilustrácie o škole, o jari, pokladnice s číslami, bubon, karty s číslami, modely tort, koberec s geometrickými tvarmi, látkové nohavice (slepé pokusy), ihly, nite, gombíky s dvoma otvormi.

Integrácia s inými vzdelávacími oblasťami: telesná výchova, zdravie, bezpečnosť, poznávanie, komunikácia, socializácia, práca.

Mŕtvica

Deti vstupujú do skupiny (melódia, vodné šelesty, spev vtákov)

Čo si myslíte, aké je ročné obdobie?

Ako sa volá prvý jarný mesiac?

Druhý? Tretie?

Máte pravdu, chlapci.

Chlapi, pozrite sa, kto nás čaká? Áno, je to Dunno.

Zistil, že chodíte do školy, potrebuje vašu pomoc, má úlohy, s ktorými si sám nevie rady.

Pomôžme Dunno? Áno, pomôžeme.

Chlapci, dnes si toho veľa povieme, a preto si musíte vyladiť hlasivky pomocou twistera na jazyk:

Kto pozná jazykovedy?

A tu je môj jazyk twister:

Z prešľapov kopýt prach letí po poli.

(nahlas, potichu, šeptom)

Vieš ako?

Dunno, počúvaj, ako deti čítajú básne o jari.

(Deti čítajú básne o jari)

Chalani, zahrajme si hru „Povedzte slovo správnym zvukom“

(deti prídu so slovami so zvukmi „a, o, m, w)

Viete, chlapci, ako robiť jednoduché a zložité vety?

Áno (deti tvoria vety so slovami škola, učiteľ).

Telesná výchova "Dunno"

Náš Dunno sa natiahol.

Ruky v bokoch a sklonené.

Vstal, sadol si a znova vstal.

Ľahko som vstal na prsty.

A ticho si sadol za svoj stôl.

Chlapi Dunno vás pozývajú do krajiny matematiky.

Aký je deň v týždni? Aký je prvý deň v týždni? Aký deň v týždni bol včera? Aký deň v týždni bude zajtra? Aký je deň v týždni medzi štvrtkom a sobotou? Medzi pondelkom a stredou?

Správny.

(deti počítajú školské potreby).

Chlapi, pomenujte rozprávky, kde sú čísla?

Chlapci, dokončite úlohu pre sluchovú pozornosť - Dunno bije do bubna a vy počítate a ukazujete číslo 1 viac, o 1 menej (dobre, dobre, urobili ste to dobre).

Ďalšou úlohou je zistiť chýbajúce číslo - ukázať karty a vy musíte určiť, ktoré číslo chýba, a ukázať príslušné číslo.

Úloha „Skladba čísla“ - (čísla na tabuli, deti vykladajú varianty rozkladu čísla).

Dunno, vieš, čo je štruktúra úloh?

A chlapci vedia (deti odpovedajú) - Stav, otázka, odpoveď. Problémy sú sčítania a odčítania.

Čítanie zábavných úloh:

1. Šteňa sedí na verande,

Zahrieva jeho nadýchanú stranu.

Pribehol ďalší

A sadol si k nemu.

(Koľko je šteniat?)

2. Tri zelené žaby

Sedeli sme na kraji.

Jeden na nich žmurkol

A ponoril sa do jazera.

(Koľko žiab zostáva na okraji?).

Výborne chlapci.

Chlapi, na stoloch máte modely tort - úlohou je rozdeliť modely tort na rovnaké časti.

Chlapci Dunno, vaša pomoc je potrebná - pomôžte mi zaplátať otvory na koberci - deti zakrývajú otvory modelmi geometrických tvarov. Tu je váš koberec, nový ako dobrý, Dunno. Ďakujem chlapci.

Chlapi, pozrite, Dunno nemá na nohaviciach žiadne gombíky. Potrebujem prišiť gombík. (deti majú modely nohavičiek a gombíkov, ihiel a nití. Pripomeňme deťom bezpečnostné techniky s ihlou, nožnicami. Deti si prišijú gombík na nohavičky.)

Ďakujem chlapci za riešenie problémov, veľmi ste mi pomohli. A vy omaľovánky odo mňa dostanete ako darček.

Ďakujem ti Ahoj!!!

Pozývame učiteľov predškolského vzdelávania v oblasti Ťumeň, autonómny okruh Yamalo-Nenets a KhMAO-Yugra, aby zverejnili metodický materiál:
- Pedagogické skúsenosti, programy autorských práv, učebné pomôcky, prezentácie pre triedy, elektronické hry;
- Osobne vyvinuté poznámky a scenáre vzdelávacích aktivít, projektov, majstrovských kurzov (vrátane videí), foriem práce s rodinou a pedagógmi.

Prečo je výhodné publikovať spolu s nami?

cieľ (vývoj reči):

  • rozvíjať koherentný a monológny prejav;
  • pamätajte na hádanky, príbehy N. Nosova, príslovia a porekadlá o výhodách kníh a čítania;
  • upevniť koncepciu slova „žáner“;
  • zovšeobecniť schopnosť detí používať epitetá charakterizujúce hrdinov v reči;
  • skomponujte krátke opisné príbehy o hrdinoch svojich obľúbených diel;
  • naučiť sa používať dialógy v reči;

rozvíjať zmysel pre rytmus a rým, pripravovať sa na vnímanie básnickej reči, formovať intonačnú expresivitu detskej reči.

Účel (modelovanie):

  • Upevniť myšlienku štýlu tlačených písmen;
  • Ukážte, že písmená je možné nielen písať, ale aj tvarovať (modelovať) rôznymi spôsobmi;
  • Opravte metódu sochárstva pomocou "bičíka";
  • Naučte sa zdobiť svoju prácu vzormi, ozdobami, zdobiť ozdobný rám;
  • Rozvíjať fantáziu, formovať schopnosť plánovať prácu na implementácii plánu, predvídať výsledok a dosiahnuť ho;
  • Rozvíjajte fantáziu, myslenie, všeobecné ručné zručnosti, jemnú motoriku.

Vybavenie:d / a „Dopisy“, kostým Dunna, výstava obľúbených detských kníh, kniha N.Nosova „Dunno a jeho priatelia“, plastelína, stohy, magnetická tabuľa, magnety, obrúsky, tácky, ukazovateľ, práca pre vzorku, kartičky s písmenami.

Priebeh hodiny.

Otázka: Dnes máme neobvyklé zamestnanie a je to nezvyčajné v tom, že dnes nie som ja, ale vy sám, kto povie, čo budeme robiť, čo robiť a akým spôsobom robiť prácu.

A preto vás pozývam do stredu vašich obľúbených kníh,

kde na vás už čakajú hádanky, hádanky a otázky.

I. Centrum kníh.

Otázka: Chlapi, pomôžte mi. Pozrite sa na nástenku, moje slovo sa rozpadlo a nemôžem ho zhromaždiť.

1. D / I „Slovo sa rozpadlo.“ Na magnetickej tabuli sú písmená.

Otázka: Aké slovo si dostal?

Otázka: Počúvajte hádanky.

Na stránke primeru je 33 hrdinov.

Každý gramotný pozná múdrych mužov, hrdinov.

33 sestier má malú výšku.

Ak poznáte ich tajomstvo

Potom nájdete odpoveď na všetko.

Otázka: Kto sú títo 33 hrdinovia a 33 sestier?

Otázka: Aké je prvé písmeno v abecede, aké je posledné?

Ako inak sa dá nazvať abeceda?

D: Primer, abeceda.

Otázka: Čo sú to abeceda a abeceda?

D: ABC, abeceda - písmená v určitom poradí.

O čom rád počujete, keď vám niekto číta? A prečo potrebuješ čítať?

Otázka: Aké príslovia a porekadlá viete o výhodách čítania?

D: Kniha je priateľ človeka.

Kniha je malá, ale dala mi rozum.

Knihy nehovoria, hovoria pravdu.

Jedna kniha učí tisíc ľudí.

Kniha je malým okienkom, cez ktoré je vidieť celý svet.

Dom bez knihy je deň bez slnka.

Otázka: Chlapci, vysvetlite význam týchto prísloví.

II... Centrum divadelných aktivít.

Stretnutie s Dunnom.

Otázka: Niekto klope, stretneme sa s hosťom.

Dunno vstupuje. Dieťa v kostýme hrdinu.

Otázka: Kto je tento obyvateľ Kvetného mesta? Aké je jeho meno?

D: N. Nosov "Dunno a jeho priatelia."

Neviem:

Veselá, bezstarostná,

Dunno-Shorty!

Žije v Kvetnom meste

Zúfalé dieťa.

Cestovanie podľa krajín

A rád spieva piesne.

A na nočnú oblohu

Pozerať sa na hviezdne!

Som hravý,

Slávna krátka.

Nepotrebujem sa učiť

Pochopím všetko bez štúdia.

Otázka: Chlapi, prečo sa to tak volalo?

Otázka: Čo je Dunno podľa charakteru?

D: Veselá, bezstarostná, veselá.

Otázka: Povedali ste, že bol zábavný. Ako to povedať inak?

D: Nezbedné, vtipné, vtipné.

Otázka: Čo nám prečítal Dunno?

Otázka: Aké žánre okrem poézie poznáte?

D: Rozprávky, hádanky, príslovia, porekadlá, príbehy.

Otázka: Ako sa volá človek, ktorý píše poéziu?

III... Súťaž pre mladých básnikov.

Otázka: Čím sa líši poézia od všetkých ostatných žánrov?

D: Majú rýmy.

Otázka: Čo je rým?

D: Rým - slová, ktoré znejú rovnako, podobne.

Otázka: Poďme si poskladať poéziu sami.

Kam si išiel, psíčkar? (Bežal som za zajačikom)

Ahoj šteniatko, kde si bol? (Chytil som motýle v lese)

Kde si bol, liška? (Trhal som kvety na lúke)

Zajačik, zajačik, kam si išiel? (Tancoval som na lúke)

Kam kráčaš, Katenka? (Zbieral som kvety, tancoval na trávniku, odpočíval na pni)

Ahoj zvieratá, kde ste boli? (Umyli si labky v rieke)

Otázka: Dobrá práca! Takto už viete, ako skladať, rozprávať, hovoriť, myslieť. A v tom všetkom vám pomáhajú vaše obľúbené knihy.

IV... Centrum kníh.

Otázka: Aká je naša obľúbená knihaNeviem?

Teraz nám povedzte o svojich obľúbených knihách sami.

Chlapi ukazujú a rozprávajú sa o svojich obľúbených knihách.

Otázka: Chlapci, ako môžete zobraziť písmená?

D: Dajú sa napísať, nakresliť na papier, do vzduchu, na mokrý piesok, vystrihnúť, vytesať.

Otázka: Dnes s vami budeme tvarovať listy.

Dunno, chceš byť naučený to robiť? Najskôr však strávte s chlapcami trochu telesnej výchovy.

V.. Telesná výchova s \u200b\u200bDunnom.

Tu je Dunno cvičenie.

Urobte to v poriadku.

Vstaňte rýchlo, usmievajte sa

Vyšší, vyšší úsek.

No, narovnáš plecia,

Zdvihnite, znížte.

Odbočené doľava, doprava,

Kolená sa dotýkali mojich rúk.

Sadol si - vstal

Sadol si - vstal

Dúfam, že nie si unavená?

Musíte vstať slobodne

A dýchajte pokojnejšie.

VI... Študijná oblasť.

Skúma sa práca na vzorke.

Otázka: Ako budeme sochárčiť listy?

D: Táto metóda sa nazýva „flagellum“

Otázka: Kto vám povie, ako robiť prácu dôsledne?

Otázka: Čo by sa malo robiť, keď je váš list pripravený, aby bola celá práca krásna, jasná a zmysluplná?

D: Dielo môže byť zdobené kvetmi, ozdobami, vzormi, ozdobným rámom.

Otázka: A teraz každý z vás príde k môjmu stolu a vyberie si ľubovoľné písmeno, ktoré vytesá. Vezmite si plastelínu na prácu a dekorácie.

VII... Dokončenie práce.

VIII. Zhrnutie hodín.

Otázka: Dnes počas dňa musíte prísť a porozprávať príbeh, ktorý sa stal s vašim listom.

Všetci ste skvelí. Dunno sa tiež naučil sochovať listy.

A za to, že ste ho to naučili, vás bude liečiť listami z testu.

Lekcia v logopedickej prípravnej skupine pre školu

(spolu s rodičmi žiakov)

Téma: „Očarovaný Dunno“

Cieľ: zovšeobecňovať a systematizovať predtým získané vedomosti.

Kognitívne úlohy:

    rozšíriť slovnú zásobu detí na tému „škola“, „školské potreby“;

    formovať u detí pozitívnu školskú motiváciu vytvorením situácie úspechu;

Nápravné a vývojové úlohy :

    rozvíjať kognitívne procesy detí, tvorivé a intelektuálne schopnosti.

    rozvíjať súvislý prejav, verbálne komunikačné schopnosti, dosahovať úplné odpovede na otázky.

Vzdelávacie úlohy:

    podporovať vzájomnú úctu, záujem o učenie, vzbudzovať pocit kamarátstva.

    Vzbudiť u rodičov záujem a vôľu aktívne sa podieľať na nápravných prácach.

Materiál pre lekciu: lopta, list od Dunna s vnorenými úlohami, zvonček, magnetofón, aktovka a školské potreby, zošity, ceruzky, listy, rozprávková postavička Dunno.

Priebeh hodiny:

Psychológ: Ahojte chlapci! Našimi hosťami sú dnes odborníci - vaši rodičia a hostia. Pozdravme sa navzájom prostredníctvom hry „Ahoj rôznymi spôsobmi“ Budete ticho kráčať po skupine. Nemôžete rozprávať. Hneď ako zdvihnem červenú „dlaň“, musím si podať ruku s čo najväčším počtom chlapov. Modrá „dlaň“ - poklepkajte si po pleci, žltá „dlaň“ - pozdravte chrbát. Výborne, tak sme sa pozdravili. Navrhujem našim znalcom zaujať čestné miesta. Deti sedia na vysokých stoličkách v polkruhu (zaklopať na dvere).

Psychológ: Chalani, do našej škôlky prišiel balíček. Poďme to otvoriť a uvidíme, čo tam je. Tu sme si prečítali list od Dunna.

Deti : Áno.

„Ahoj chlapci! Píše ti tvoj priateľ Dunno. Zlá čarodejnica ma očarila tým, že zo mňa urobila prázdny list papiera. A očarovať ma môže iba ten, kto čoskoro pôjde do školy. Viem, že ste budúci žiaci prvého stupňa a môžete mi pomôcť, ak zvládnete všetky testy. Úlohy budú náročné, ale zaujímavé; ich vykonaním ma rozčarujete.

Expert: Chlapi, ak je to pre vás ťažké, zavolajte toto čarovné volanie a my vám pomôžeme.

Psychológ: Ste pripravení pomôcť Dunnovi?

Deti: Áno

Psychológ: Tu sú nakreslené prvé úlohy a otázniky. Čo máme robiť?(Odpovede detí).

Psychológ: Budem sa pýtať a kto pozná odpoveď, zdvihne ruku a odpovie na otázku.

    Ako sa volá dospelý v škole, ktorý učí deti? (učiteľ)

    Ako sa volajú deti v škole? (študenti)

    Ako sa volá kniha, z ktorej sa študenti učia? (učebnica)

    Kde dáva učiteľ žiakom známky? (denník)

    Krabička na perá a ceruzky? (peračník)

    Volá sa prestávka medzi hodinami? (otočenie)

    Začína zvonenie ... (lekcia)

    Stôl, za ktorý študenti píšu, je ... (stôl)

    V tento deň dav zábavy. Spoločne kráčame do školy. (1. september)

    Majster kreslí plagáty - svetlé, tenké ... (fixka).

    Roztopený v rukách učiteľa. Na tabuli som nechal stopy. (Krieda)

    Športovec nám to povedal. Každý by mal ísť do športu ... (hala).

    Školy nie sú jednoduché budovy, Školy dostávajú ... (vedomosti)

    V rade sedeli malé vtáčiky. A slová sú hovorené. (Písmená)

    Ak jej dáte prácu, ceruzka fungovala márne. (Elastické)

    Napíš všetko, nezaostávaj, počúvaj ... (bez prerušenia).

    Ak chcete odpovedať, musíte podať ... (zdvihnúť).

    Aby sa lekári neobávali, cez prestávky nie ... (kričať).

    Hovorte zreteľne, zreteľne, aby bolo všetko ... (pochopiteľné).

Psychológ: Výborne! Koľko toho už vieš o škole. Zistite, čo sa deje s týmto bielym listom.

Znie hudba, učiteľ nenápadne odstráni časť plachty, objavia sa Dunno nohy.

Deti: Objavili sa Dunno nohy.

Psychológ: Chlapi, znamená to, že mu skutočne pomáhame. Poďme ďalej!

Všetci prváci vedia, čo by malo byť v portfóliu. Ďalšou úlohou je zhromaždiť portfólio.

Cvičenie „Zostavenie portfólia“

Prvý účastník hovorí: „Dám to do svojho portfólia ...“ - a vloží do školy nejaký nevyhnutný predmet. Nasledujúce dieťa opakuje názov objektu, ktorý pomenovalo predchádzajúce dieťa, a pridá svoj vlastný objekt, ďalšie - prvé dve slová a svoje vlastné, posledné opakuje všetky pomenované objekty.

Psychológ: Milí rodičia, zvládli deti túto úlohu? Možno sa odborníci prihlásia do portfólia, ktoré budú užitočné pre deti v škole?

Psychológ: Výborne chlapci. Pozri sa na kúsok papiera, čo vidíš?

Deti: Objavila sa aktovka.

Psychológ: Tu sú nakreslené bunky úlohy číslo 3. Chlapi, čo by sme mali robiť, aby sme úlohu dokončili. Napíš grafický diktát. Vezmeme si stoličky a sadneme si k stolom.

Grafický diktát „Korablik“.

1 bunka doprava, 10 buniek nadol, 4 bunky vpravo, 1 bunka hore, 1 bunka doprava, 2 bunky nadol, 1 bunka doľava, 1 bunka dole, 10 buniek doľava, 1 bunka hore, 1 bunka doľava, 2 bunky hore, 1 bunka doprava, 1 bunka dole, 5 buniek doprava, 1 bunka hore, 4 bunky doľava, 1 bunka hore, 1 bunka doľava, 2 bunky hore, 1 bunka doprava, 1 bunka hore, 1 bunka doprava, 1 bunka hore, 1 bunka doprava, 1 bunka hore, 3 bunky vpravo, 1 bunka hore, 2 bunky vľavo, 1 bunka hore, 2 bunky vpravo, 1 bunka hore.

Psychológ: Pozri sa na kúsok papiera, čo vidíš?

Deti: Objavili sa Dunnoove ruky.

Psychológ: Vážení odborníci, nadišiel čas, aby ste Dunne pomohli. Spoločne si zahráme hru „Škola“. Vypočujte si pravidlá hry: keď poviem slovo „lekcia“ - narovnáte si chrbát, sadnete si rovno a ruky dáte ako študenti. Pri slove „zmena“ tlieskate rukami. A keď poviem „dovolenka“ - hlasno zakričíte „Hurá!“

Hrá sa hra s rodičmi „Škola“. Na ceste k rodičom sa pridávajú deti, ktoré úlohu splnili. ““ Chlapi, mali by ste sa vyčiarknuť za dve minúty

Psychológ: Ďalšou úlohou je „Skúšobný test“. Pred vami je list, na ktorom sú vytlačené písmená. Vašou úlohou je prezrieť si každý riadok zľava doprava, prečiarknuť písmená „A“ a „P“, kým vám nepoviem: „Stop!“ Snažte sa pracovať rýchlo a presne. Začať.

Psychológ: Výborne chlapci. Pozri, Dunno má trup.

Psychológ: No, takmer sme odzbrojili Dunna. Takže posledná úloha. Vymyslite si z týchto písmen slovo a zistite, kam nás vedie cesta poznania zo záhrady d do (do ŠKOLY)

Psychológ: Odborníci, zvládli deti túto úlohu?

Expert: Zvládli sme to. Pozri sa na kúsok papiera, čo vidíš?

Deti: Objavila sa Dunnova hlava.

Znie hudba, vstupuje Dunno.

Neviem: Ahojte chlapci! Ďakujem vám a vašim rodičom, že ste ma očarili. Vďaka vám, teraz spolu s vami pôjdem 1. septembra do prvej triedy. Čo ti pomohlo rozčarovať ma? (Deti predpokladajú.)

Psychológ: Chlapi, ak bola hodina zaujímavá a zvládli ste všetky úlohy, choďte na červenú „dlaň“, ak to nebolo veľmi zaujímavé a bolo pre vás náročné splniť úlohy, choďte na žltú „dlaň“, a ak sa vám nepáčilo a úlohy ste nezvládli , choďte na modrú „dlaň“.

Psychológ: Som rád, že sa vám hodina páčila. Vieš veľa o škole, o školských pomôckach, o pravidlách správania v škole. Vďaka svojim vedomostiam, zručnostiam ste zvládli všetky úlohy. A chcem vám dať zošity, kde môžete písať, kresliť.

Zbohom.

Fizminutka od Dunna.

Vstaňte rýchlo, usmievajte sa

Vyššie, vyššie, naťahujte sa.

No, narovnáš plecia,

Zdvihnite, znížte.

Odbočte doľava, zabočte doprava

Dotknite sa rukami kolien.

Sadol si, vstal, sadol si, vstal

A bežali na mieste.

Je čas, aby sme sa chlapi vrátili do škôlky, máme tri cesty, môžete sa vrátiť po ktorejkoľvek, ak bola cesta zaujímavá a zvládli ste všetky úlohy, choďte po červenom koberci, ak to nebolo veľmi zaujímavé a bolo pre vás náročné splniť úlohy, choďte ďalej žltá cesta, a ak sa vám nepáčilo a nezvládli ste úlohy, choďte po zelenej.

Drahí dospelí a deti, naša lekcia skončila. Odviedli ste skvelú prácu a všetci vidíme, že vy a vaši rodičia ste pripravení na dlhú cestu krajinou poznania. Dobrá cesta!

Načítava ...Načítava ...